Sport dla zabieganych

gym-1046961_1280Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny jest sport w naszym życiu. Powinniśmy się ruszać, aby pozostać młodymi i sprawnymi. Sport wpływa w znaczny sposób na naszą kondycję fizyczną, ale również na zdrowie, odporność organizmu i na piękną sylwetkę. Na tym ostatnim zależy przede wszystkim paniom, które dbają o siebie i chcą być atrakcyjne, w każdym wieku.

Nasz tryb życia niestety w bardzo negatywny sposób wpływa na nasze nawyki żywieniowe i na naszą wagę. Wszędzie poruszamy się samochodami. Podjeżdżamy praktycznie pod same drzwi naszego zakładu pracy, sklepu lub domu. Większość osób spędza w swojej pracy ponad połowę dnia i jest to zazwyczaj praca siedząca. Oznacza to, że przez minimum dziesięć godzin dziennie tylko siedzimy. Ciężko pracujemy, ale nasze ciało nie wykonuje wysiłku fizycznego, a jedynie umysłowy. Powoduje to odkładanie się zbędnej tkanki tłuszczowej w naszym organizmie [źródło].

Najgorsze jest to, że jesteśmy w ciągu dnia głodni i niezwykle często decydujemy się na zamówienie jedzenia z miasta. Często są to potrawy ciężkie i tłuste, na przykład Fast food. Próbujemy tym walczyć, ale w pracy zawsze znajdzie się jakaś osoba, która obchodzi imieniny i częstuje nas ciastem.

Prosto z pracy biegniemy po dzieci do szkoły i do domu, aby tam znowu zająć się zajęciami domowymi, jak gotowanie, pranie, prasowanie, czy odrabianie lekcji z dziećmi. Kiedy już znajdujemy czas dla siebie, zazwyczaj jest już dość późno i po prostu nie chce nam się poświęcać tych ostatnich godzin w ciągu dnia na wysiłek fizyczny. To bardzo niedobrze, ponieważ zazwyczaj rezygnujemy z uprawiania sportu na rzecz siedzenia przed telewizorem i komputerem i jedzenia.

Warto zastanowić się jednak nad tym, do czego prowadzi taka sytuacja. Możemy bowiem doprowadzić się do otyłości i związanych z nią przykrych chorób i schorzeń. Warto jest poszukać czasu an to, żeby uprawiać jakikolwiek sport.

Idealna dla osób zabieganych i zapracowanych okazuje się być siłownia. Taka znajduje się obecnie już na każdym większym osiedlu w mieście. Czasami jest ich nawet kilka. Taka siłownia zazwyczaj otwarta bywa od godziny szóstej rano do dwudziestej drugiej. Nie ma więc miejsca na wymówki, że brakuje nam czasu. Możemy bowiem z powodzeniem udać się na siłownię jeszcze przed pracą i naenergetyzować się na cały dzień, lub wieczorem, kiedy położymy już dzieci spać.

Na siłowni można z powodzeniem skorzystać z prysznica i odświeżyć się, na przykład przed pójściem do pracy. Doskonałym pomysłem jest wybieranie się w takie miejsce z inną osobą, może być to kolega z pracy lub przyjaciółka. Wtedy odczuwamy większą motywację i jest nam głupio, kiedy nie mamy ochoty i chcemy zrezygnować z treningu. Poza tym, pojawia się także niewielka rywalizacja pomiędzy dwiema osobami, które ćwiczą razem na siłowni. Każda z nich chciałaby wyglądać lepiej i schudnąć szybciej. Kiedy już zdecydujemy się na podjęcie decyzji o uprawianiu sportu, dobrze jest również dopasować dietę do nowego trybu życia. Najlepiej jest przygotowywać posiłki samodzielnie i zrezygnować z jedzenia zamawianego na wynos w knajpach.