Pod okiem instruktora

Osoby, które po raz pierwszy wybierają się na siłownię, muszą pamiętać o tym, że nie wszystkie sprzęty będą dla nich odpowiednie. Niektóre z nich są bowiem przeznaczone dla osób, którym nie jest obcy intensywny trening. Nic dziwnego, że czasami najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie ćwiczeń pod czujnym okiem instruktora. Profesjonalista będzie wiedział, jaki rodzaj aktywności fizycznej okaże się w naszym przypadku najbardziej efektywny. Skorzystanie z usług o tym charakterze nie jest kosztowne, a same usługi stają się coraz powszechniejsze.

Profesjonalny instruktor nie tylko wskaże nam, jakie ćwiczenia możemy wykonywać, ale także podpowie, jak powinna wyglądać nasza codzienna dieta. Nie da się ukryć, ze większość specjalistów z tego zakresu posiada dość rozległą wiedzę odnośnie dietetyki. Dzięki temu mogą szybko ustalić dla nas konkretny jadłospis, zestawiając go ze ściśle ustalonym treningiem. Na pewno będziemy musieli zrezygnować z tłustych, niezdrowych potraw, zastępując je daniami opartymi na warzywach i owocach, które są źródłem witamin i minerałów. Bez wątpienia dietetyk zaleci nam także, abyśmy jak najczęściej nawadniali swój organizm – szczególnie, jeśli chodzi o rozpoczęcie intensywnych treningów. Bardzo ważne jest, aby dietetyk skomponował dla nas dietę bogatą w odżywcze składniki, biorąc pod uwagę konkretne ćwiczenia na siłowni. Instruktor podpowie nam również, w jaki sposób powinniśmy przygotować się do wizyty na siłownię – w tym przede wszystkim pod kątem wyboru odpowiedniego stroju do ćwiczeń.

Ćwiczenia pod okiem instruktora to bardzo dobry pomysł także z tego powodu, że specjalista dokładnie wyjaśni nam, z jakich urządzeń możemy korzystać na konkretnym etapie naszego treningu. Co więcej , dzięki niemu dowiemy się, jak należy poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Nie da się ukryć, że jest to bardzo istotne, ponieważ nieprawidłowo wykonywany trening może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Możemy na przykład uszkodzić niektóre grupy mięśni czy kręgi szyjne, ale możemy też po prostu przeforsować swój organizm – co również wiąże się z dość poważnymi konsekwencjami. Lepiej zatem nie decydować się na trening bez wcześniejszego przygotowania, jeśli oczywiście zależy nam na własnym zdrowiu. Ćwiczenia powinny być indywidualnie dopasowane pod kątem efektu, jakie zamierzamy osiągnąć. Instruktor na pewno szybko podpowie nam, jaki trening okaże się najlepszy dla wzmocnienia poszczególnych partii ciała, biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe dolegliwości, takie jak na przykład problemy z kręgosłupem czy problemy ze stawami.

Jak widać, w wielu sytuacjach pomoc instruktora okaże się wręcz niezbędna. Warto się na nią zdecydować, nawet jeśli wydaje nam się, że do tej pory poprawnie wykonywaliśmy swoje ćwiczenia. Wielu z nas nawet nie jest świadomych tego, że do tej pory nasz trening był błędnie przeprowadzany. Warto nadmienić, że instruktor nie tylko doradzi nam w sprawie ćwiczeń, ale także podpowie, w jaki sposób powinniśmy skomponować swoją dietę.