Passo Tonale – idealny kierunek na wyjazdy narciarskie

Szerokie trasy zjazdowe, które przypadną do gustu zarówno profesjonalistom, jak i osobom, które stawiają pierwsze kroki na nartach? Miejsce, gdzie słoneczna pogoda jest gwarantowana, a temperatura każdego dnia utrzymuje się poniżej zero? To z pewnością Passo Tonale – kierunek idealny dla wszystkich miłośników zimowego szaleństwa!

Passo Tonale – narty we Włoszec

Sezon narciarski rozpoczęty. Wielbiciele jazdy na nartach już szykują się na niezapomniany zimowy wyjazd, gdzie będą mogli szkolić swoje umiejętności. Osoby, które jeszcze nie mają doświadczenia, zastanawiają się jaki region warto odwiedzić, aby stawiać swoje pierwsze kroki na nartach. Ulubiony kierunek, który już od wielu lat podbija serca turystów to Włochy oraz słynna przełęcz położona w Alpach – czyli Passo Tonale. Chociaż w Europie nie brakuje pięknych rejonów, to właśnie północna cześć tego kraju ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Turyści oprócz aktywności sportowej korzystają tu z pięknego słońca oraz wracają do domu z piękną opalenizną. Włochy zachwycają również przepyszną kuchnię, która znana jest na całym świecie, gościnnością mieszkańców oraz urokliwą przyrodą. Passo Tonale, jest więc miejscem, gdzie nie tylko spędzisz niezapomniany czas na stoku, ale możesz skorzystać z wielu innych atrakcji. Dzięki temu z urlopu wrócisz zadowolony i pełny energii!

Do Passo Tonale na narty – dlaczego warto

Co ma nam do zaoferowania słynne Passo Tonale we Włoszech? Nowoczesną stację narciarską oraz ponad 100 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych, gdzie znajduje się ponad 30 wyciągów. Mieszczą się one na wysokościach od 1884 m n.p.m do 3100 m n.p.m. Zapalonych narciarzy z każdej strony będą otaczać malownicze pejzaże oraz bujne lasy jodłowe. Doskonałe warunki panują tu od listopada, aż do kwietnia. Stoki, które znajdują się na południu, dodatkowo posiadają możliwość sztucznego dośnieżania. Co więcej, dzięki temu, że ośrodek narciarski położony jest w dolinie Val di Sole, możemy oczekiwać tu doskonałej pogody – śnieg utrzymuje się przez całą zimie, a piękne słońce oświetla dolinę niemal każdego dnia.

Trasy odpowiednie dla każdego

Dlaczego jeszcze Passo Tonale to doskonały wybór dla początkujących? Jest to region o dużym przekroju tras, które różnią się długością, trudnością oraz wysokością. Dzięki temu osoby niedoświadczone będą mogły porównać konkretne zjazdy oraz przekonać się, które przypadną im do gustu. W Passo Tonale znajduje się też snowpark, który podzielone jest na dwie strefy. Jedna posiada przeszkody dla początkujących, a druga skomplikowane oraz wymagające moduły.

Passo Tonale to miejsce, gdzie również osoby zaawansowane nie będą się nudziły. Północne stoki oferują aż 21 km czarnych tras oraz 59 km tras czerwonych o średnim poziomie trudności. Trasa na lodowcu Presena polecana jest wytrawnym narciarzom. Wjeżdżając wyciągiem orczykowym na jej górny szczyt, znajdziecie się na wysokości ponad 3000 m n.p.m, co dla wielu osób jest niemałą atrakcją. Trasa czarna, która nazywa się Paradiso, jest bardzo stroma, a jednocześnie malownicza oferując ogromne emocje doświadczonym narciarzom. W Passo Tonale znajdziemy też szkółki narciarskie, udogodnienia dla rodzin z dziećmi oraz niezwykle urokliwe bary, lokalne restauracje czy nastrojowe knajpy.

Idealny wypad w góry – tylko z doświadczoną firmą

Jak zorganizować idealny wypad w góry? Aby uniknąć stresu związanego z zimowym wyjazdem, warto skorzystać z pomocy doświadczonych firm, które przygotowują specjalne oferty zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i indywidualnych grup lub wyjazdów firmowych. Przykładem firmy, którą wyróżnia miłość do zimowej turystyki oraz gór jest nastok.pl. Posiada ona 20-letnie doświadczenie, dzięki czemu możemy być pewni, że powierzamy swoją zimową przygodę w najlepszych rękach. Wyposażenie oraz standardy hoteli, które położone są blisko wyciągów zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Ponad 5 tysięcy zadowolonych narciarzy każdego roku odwiedza Passo Tonale a opinie, które pozostawiają to gwarancja wysokiej jakości usług tej renomowanej firmy.