Każdy znajdzie tu coś dla siebie

crossfit-1009798_1280Wielu osobom siłownia nadal kojarzy się z obskurną piwnicą, w której ćwiczą tylko spoceni i wielcy mężczyźni, a na ścianach w pomieszczeniach wiszą rozkładówki z magazynów dla panów. Takie czasy już jednak dawno minęły i miejsca tego typu można spotkać już bardzo rzadko. Być może pojawiają się jeszcze w niewielkich miejscowościach i cieszą się jedynie stały, gronem bywalców. Wiele kobiet czuje się odstraszonych, kiedy pomyśli o takiej właśnie siłowni. Czują się one nieswojo w takich miejscach, z wiadomych względów.

Dzisiaj, siłownie, które pojawiają się w miastach, to zupełnie co innego. Zazwyczaj są to przede wszystkim duże kompleksy, w których poza samą salą siłowni, znajdują się również salki do ćwiczeń w grupie, na których prowadzi się przeróżne zajęcia taneczne, pilaste, jogę, czy w końcu aerobik. Poza tym, w większości miejsc można z powodzeniem skorzystać z dogodnej łazienki, a nawet basenu i salonu Spa. Często są to miejsca, gdzie po ciężkim treningu można wypocząć w saunie, lub w jacuzzi.

Niejednokrotnie bywa także, że pojawiają się tam gabinety masażu i salony kosmetyczne oraz solarium. Są to całe kompleksy, w których można naprawdę spędzić połowę dnia.

W takim miejscu można również z powodzeniem zakupić napoje oraz odżywki białkowe przeznaczone dla sportowców. Często zdarza się także, że pojawiają się sałatki i koktajle, dla osób które potrzebują coś zjeść w trakcie treningu.

Bardzo modne stało się również otwieranie restauracji przy samej siłowni. Zazwyczaj oferują one swoim klientom dietetyczne posiłki, doskonałe dla osób dbających o piękną sylwetkę i ćwiczących. Posiłki te obfitują w białko oraz zdrowe węglowodany i tłuszcze.

Sama siłownia w większości miejsc podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich znajdują się przyrządu do tak zwanego treningu cardio, czyli rowerki i bieżnie, a także orbit reki. Służą one przede wszystkim spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej w szybki sposób. Dzięki monitorom, które znajdują się na urządzeniach, doskonale wiemy, w jakim tempie ćwiczymy i jaką ilość kalorii udało się nam stracić. Na tych maszynach najczęściej ćwiczą właśnie kobiety, ponieważ to im zależy na spalaniu tkanki tłuszczowej[źródło].

Inne przyrządy służą już rozbudowie masy mięśniowej. Tam częściej ćwiczą już panowie, jednakże nie oznacza to wcale, że panie powinny unikać tej części siłowni. Wręcz przeciwnie. Jeżeli uda im się już stracić nieco nadmiarowych kilogramów, powinny się one właśnie skupić na pracy nad wyglądem sylwetki.

Na siłowni najlepiej jest ćwiczyć około półtorej godziny. Dłuższy trening nie ma raczej większego sensu. Doskonałym rozwiązaniem jest następnie skorzystanie z prysznica i odświeżenie się. Jeżeli mamy taką możliwość, to koniecznie skorzystajmy z sauny lub jacuzzi i wygrzejmy swoje mięśnie, które ćwiczyły tak ciężko. Dzięki temu poczujemy się znacznie lepiej.

Po ćwiczeniach pamiętajmy również koniecznie, aby zjeść coś lekkiego. Najlepiej, żeby była to sałatka, która jednak dostarczy nam białka, które to jest niezastąpionym budulcem naszych mięśni.