Dlaczego siłownie plenerowe przyjęły się w Polsce

pobrany plik (2)Nietrudno zauważyć, że powstające w mniejszych i większych miastach plenerowe siłownie cieszą się ogromną popularnością u osób w każdej grupie wiekowej. Mini siłownie powstają w metropoliach, w mniejszych miasteczkach, a także na wsiach obok placów zabaw. Na wiele inwestycji pozwalają fundusze Unii Europejskiej.

Cieszą się one popularnością, bo były bardzo potrzebne. Brakowało miejsc, które pozwoliłyby na indywidualne ćwiczenia, bez konieczności wykupywania karnetów i posiadania doświadczenia. Każdy dorosły – od tych przed dwudziestką po seniorów- chętnie korzysta z niezobowiązującej siłowni, która pozwala poćwiczyć, a tym samym poprawić swoją kondycję i zdrowie.

Biorąc pod uwagę ilość zainteresowanych i fakt, że zawsze na siłowniach ktoś ćwiczy, a nawet, że czasem trzeba poczekać, by móc dostać się na jakieś urządzenie, powinno pomyśleć się o tym, czy nie zwiększyć jeszcze ilości miejsc, gdzie istnieją takie siłownie. Warto zadbać, by parki i skwerki, to nie było tylko miejsce dla matek z dziećmi i osób wychodzących na spacery z psem. Można tu chwile pobiegać i byłoby super, gdyby w takim miejscu można by spróbować treningu ogólnorozwojowego na plenerowej siłowni.

Warto zauważyć, że w interesie miasta jest instalacja wysokiej jakości sprzętu, który ze względu na fakt, że będą korzystały z niego również dzieci, powinien być całkowicie bezpieczny. Dbając o zdrowie mieszkańców, nie można pozwolić, by korzystanie z ogólnodostępnych urządzeń mogło kończyć się kontuzjami. Dlatego produkowane i instalowane są urządzenia atestowane, które naprawdę trudno zniszczyć.

Ważny jest również dobór miejsca na plenerowy fitness. Najlepiej jeśli jest to miejsce bezpieczne, blisko osiedla, w pewnej odległości od dróg (zwłaszcza tych głośnych i wielopasmowych). W bliskości zieleni, tak by ćwiczący mogli cieszyć się świeżym i zdrowym powietrzem i względną ciszą.

Dla tych, którzy czują się niepewnie, bo dopiero chcą zacząć swoje treningi na siłowni plenerowej dodamy, że mogą naprawdę bez obaw podejść do ćwiczeń. Urządzenia są nie tylko intuicyjnie proste w obsłudze, ale także na każdej siłowni znajduje się ich opis. Bez trudu więc, nawet jeśli nigdy nie byłeś na siłowni, poradzisz sobie z ich prawidłowym zastosowaniem. Przy odrobinie chęci nie grozi Ci w żadnym wypadku nadwyrężenie czy kontuzja. Wystarczy dostosować ilość i intensywność ćwiczeń do naszych indywidualnych możliwości i tego czy dopiero zaczynamy, czy może sport to dla nas codzienność.

Plenerowa siłownia to rewelacyjny sposób na rozpoczęcie przygody ze sportem. Nie wiąże się to z koniecznością rezerwowania sobie czasu i wydawania pieniędzy na inwestycję, co do której nie jesteśmy przekonani. Ćwiczymy kiedy chcemy i jak długo chcemy. Sami wybieramy urządzenia i stopień intensywności ćwiczeń. Z czasem na pewno polubimy te ćwiczenia, zaczniemy korzystać z siłowni coraz częściej, aż w końcu stanie się to częścią naszego życia. Wystarczy zacząć, a do tego powinny zachęcić nas osoby coraz liczniej korzystające z miejskich urządzeń do ćwiczeń.