Zmotywuj się i wykonaj solidny trening na siłowni

Już dawno zapomniałeś co to znaczy mieć dobrą sylwetkę. Zastanawiasz się nad tym w jaki sposób wrócić do regularnych treningów? Istnieją sposoby, które pomogą Ci się zmotywować do przeprowadzenia sesji ćwiczeń. To właśnie za ich sprawą poczujesz, że jesteś w stanie wykonać trening o którym wcześniej mogłeś tylko pomarzyć.

W końcu postaw na właściwy plan działania. Na jaki musisz postawić? Najlepiej na taki, który kojarzyć Ci się będzie jak najlepiej. Możesz w tym przypadku wykorzystać kolorowy kolaż. Zamieść w każdym dniu jakiś obrazek, który będziesz przedstawiał to co zamierzasz ćwiczyć np. bicepsy, klatka piersiowa.

Już dzisiaj zacznij myśleć o sobie jakbyś posiadał idealną formę. Musisz konkretnie ustalić swój cel do jakiego będziesz dążył. Obierz swój plan treningu, który będzie związany z tym czy zamierzasz spalić swoją tkankę tłuszczową czy może jednak zbudować masę mięśniową. Uruchom swoją wyobraźnię w tym celu abyś mógł zobrazować sobie swój końcowy rezultat. Podkręć jeszcze bardziej swoją wyobraźnię. Pomyśl o tym, że za kilka tygodniu będziesz pewniejszy siebie, będziesz mógł w końcu pokazać się na plaży bez koszulki.

Nie umiesz się zmotywować a ćwiczenia w samotności to nie jest dla Ciebie dobre rozwiązanie? Zdecyduj się na to, że zapiszesz się na zajęcia grupowe. Ćwicząc w zespole, wykonując zalecenia trenera możesz na pewno w większym stopniu się zmobilizować do ćwiczeń. Na pewno nie będziesz chciał odstawać od grupy. Zamiast tego starać się będziesz nadrobić tempo i wykonywać trening jak najlepiej potrafisz.

Zdecyduj się na to, że będziesz na bieżąco mierzył swoje ciało przez pomiary. Nie rób tego codziennie ponieważ taki krótki okres nie będzie właściwy do tego aby móc uzyskać rzetelny rezultat. Pomyśl o tym aby robić to przynajmniej raz na tydzień lub raz na dwa. Jeśli czujesz, że na twoim brzuchu znalazła się duża liczba tłuszczu to tak naprawdę zdecyduj się na to iż wykonywać będziesz pomiary najczęściej na tej części ciała. To prawda na samym początku nie będziesz mógł się spodziewać dużych rezultatów. Jednak z upływem czasu wszystko się zmieni i nagle będziesz mógł obserwować znaczne efekty.

Nie działaj w pojedynkę. Pomyśl o tym aby chodzić na trening ze swoim znajomym. Będziecie się wspólnie motywować i nie będzie możliwości dopuszczenia do tego, że będziesz chciał opuścić ćwiczenia. Na pewno nie dopuścisz do takiej sytuacji gdyż nie będziesz chciał zawieść kolegi. Kiedy chcesz być super zmotywowany zdecyduj się na to, że w końcu zaczniesz realizować współpracę z trenerem personalnym. Jeśli ta osoba narzuci Ci stosowny plan to będziesz mógł liczyć na to, że tak właściwie uda Ci się uzyskać rezultaty na których Ci najbardziej zależy. Będziesz mógł liczyć na to iż ta osoba rozpiszę Ci twój grafik według którego będziesz wykonywać swoją sesje. Po kilku dniach będziesz się mógł spodziewać widocznych rezultatów. Trafiając na solidnego trenera personalnego zorganizujesz swój dzień zupełnie inaczej – po przyjściu z pracy nie będziesz chciał siadać przed telewizorem a będziesz wolał szybko się przebrać aby zdążyć jak najszybciej na swój trening.